Спартак (М) завърши сезона с победа в мач с три дузпи (видео)

Спартак (Москва) победи с 2:1 като гост Рубин в заключителния 30-и кръг на руското първенство. И трите гола в мача паднаха от дузпи. Спартаковци се възползваха от грешките на отборите пред тях в класирането и се придвижиха до 7-ото място, но това не е никаква утеха за феновете на най-популярния клуб в страната. Рубин завършва на 10-а позиция.

Отборът на Леонид Слуцкий влезе в прилична форма чак в края на сезона. Казанци не допуснаха загуба в предишните си 5 мача, въпреки че срещнаха Краснодар, Ростов и ЦСКА (Москва). През цялата кампания тимът имаше един огромен проблем - реализирането на попадения.

За Спартак основната цел беше спечелването на Купата на Русия, но загубата от Зенит преди няколко дни превърна сезона в пълен провал. Бъдещето на старши треньора Доменико Тедеско е неясно, а най-вероятно и голяма част от футболистите ще си тръгнат.
В първите минути Есекиел Понсе пропусна да даде преднина на Спартак, стреляйки с глава в аут, а Александър Максименко спаси далечен удар на Хвича Кварацхелия. Двубоят беше равностоен до почивката, а съперниците си размениха по един гол от дузпа. В 40-ата минута Зелимхан Бакаев се разписа за Спартак, след като преди това удар на Джордан Ларсон срещна ръката на защитник на Рубин. В 45-ата минута и домакините получиха наказателен удар, а Игнатиев вкара първия си гол за казанци в РПЛ.
В средата на втората част реферът Павел Кукуян даде трета дузпа. Виновникът за нея беше Филип Уремович, който препъна Понсе. Този път с изпълнението се зае Ларсон и не сбърка.
До края на двубоя имаше още няколко любопитни ситуации. И двата отбора претендираха за по още една дузпа, но съдията не се подведе. Спартак завърши сезона с повече загуби, отколкото победи, а Рубин е отборът с най-малко отбелязани поадения от всички в Премиер лигата.