Спартак прекъсна негативна серия, Ахмат ще трепери до края (видео)

С три гола след почивката Спартак (Москва) разгроми Ахмат с 3:0 и излезе на осмо място в класирането на РПЛ. Това беше последен домакински мач за най-обичания руски клуб, който ще завърши какпанията с гостуване на Рубин. За Ахмат загубата означава, че отборът все още може да изпадне директно. В момента тимът от Грозни има 31 точки и е на 13-ото място, а в последния си двубой ще приеме Сочи.

След пет мача без победа напрежението върху Доменико Тедеско се покачи. Старши треньорът на Спартак отново направи няколко размествания в състава, като в предни позиции започнаха Есекиел Понсе и Джордан Ларсон, а Александър Соболев се появи в началото на второто полувреме на мястото на шведа.
Още в 6-ата минута Зелимхан Бакаев пропусна да открие за "червено-белите", а в 12-ата след негов пробив топката стигна до Понсе в наказателното поле, но Андрей Семьоново успя да блокира аржентинеца. Ахмат играеше прибрано и дори владееше топката по-продължително от домакините, но не създаваше голови положения.

В 26-ата минута Алексей Сухой даде дузпа за Спартак, след като Максим Ненахов задържа Айртон за фланелката. Ситуацията беше прегледана с ВАР и се оказа, че нарушението е било извън наказателното поле, а Сухой промени решението си. Малко по-късно беше отменен и гол на Понсе заради засада на Самуел Жиго.

В 51-ата минута никой не посрещна Зобнин, който спокойно се приближи до наказателното поле и с мощен удар разстреля Евгений Городов за 1:0. Четвърт час по-късно бившият халф на Спартак Денис Глушаков пропусна да накаже московчани и това се оказа фатално, защото в края на двубоя домакините вкараха още два гола и най-после зарадваха феновете си.
В 82-ата минута резервата Соболев се възползва от пробив на Жиго, лесно преодоля Семьонов и с удар под гредата покачи на 2:0. Третото попадение за Спартак заби Гуус Тил в добавеното време. Нидерландецът, който е рекордна покупка в историята ан руския гранд, се разписа след асистенция на Зобнин.