Гледай на живо

ШАМПИОНЪТ ПРИ ЮНОШИТЕ ОТ "УИМБЪЛДЪН" ИВАН ИВАНОВ И ПОЛУФИНАЛИСТЪТ АЛЕКСАНДЪР ВАСИЛЕВ ЗАСТАВАТ ПРЕД МЕДИИТЕ

Алаба иска от Байерн 20 милиона евро на сезон

Алаба иска от Байерн 20 милиона евро на сезон
Станаха известни подробностите около преговорите на защитника Дейвид Алаба за нов договор с Байерн (Мюнхен), съобщава местното издание Sport1. 28-годишният австриец, чието настоящо споразумение с баварците е валидно до края на юни 2021 година, изисква увеличение на заплатата му до 20 милиона евро на сезон. Така той ще стане най-скъпоплатеният играч в клуба.
Неговият агент Пини Захави опитва да убеди ръководството, че това ще бъде добър ход, защото в противен случай Алаба ще напусне като свободен агент. Шефовете на Байерн обаче на този етап не са съгласни на подобен вариант.
Според източника играчът иска да получи заплата най-малко на нивото на лидерите в състава Мануел Нойер, Роберт Левандовски и Томас Мюлер.
През сезон 2019/2020 Алаба изигра 38 мача за Байерн, като има 2 гола и 2 асистенции.
Двама от водещите защитници в света Серхио Рамос и Вирджил ван Дайк получават почти на половина. Капитанът на Реал Мадрид Рамос прибира 12 милиона евро на сезон, а холандецът взима малко над 10 милиона в Ливърпул.

Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички