Пропусната дузпа и автогол опряха Лече до стената (видео)

Лече загуби по наивен начин гостуването си на Дженоа и задачата на тима да се спаси от изпадане вече изглежда много трудна. Отборът от Южна Италия отстъпи с 1:2 на "Луиджи Ферарис", като победното попадение за домакините всъщност бе автогол на Габриел, а преди това Марко Манкосу пропусна дузпа.

Преди този мач разликата между двата тима беше само точка в полза на генуезците, но успехът срещу пряк конкурент на дъното дава известно спокойствие на тима на Давиде Никола. В оставащите 4 кръга Дженоа има по-сложна програма от Лече, затова победата днес беше от голямо значение.
Домакините поведоха в 7-ата минута след хубава комбинация в наказателното поле, при която топката стигна до Антонио Санабрия и парагваецът я прати в мрежата. За него това беше 4-о попадение през сезона.

В самия край на полувремето реферът Даниеле Довери отсъди дузпа за Лече за нарушение на вратаря Матия Перин. С изпълнението се нагърби Манкосу, който стреля високо в аут.

Mанкосу се реваншира в 60-ата минута, когато засече центриране от левия фланг и с глава изравни. Развръзката настъпи в 81-ата минута, когато удар на Филип Ягиело срещна гредата, а след това топката се отби от тялото на плонжиралия вратар Габриел и влезе във вратата.
В следващия кръг "грифоните" ще играят срещу градския си съперник Сампдория, а Лече ще посрещне вече изпадналия Бреша.