Торино вече диша по-спокойно след разгром над Дженоа (видео)

Отборът на Торино спечели важна победа в борбата си за спасение в Серия А, след като разгроми у дома с 3:0 Дженоа в двубой от 33-ия кръг. Така "биковете" събраха 37 точки и вече са 15-и във временното класиране, докато Дженоа остава точно над чертата на изпадащите с 30.

Дженоа стартира много силно през првата част, но получи гол в 32-ата минута, когато бразилецът Бремер се разписа с глава след изпълнен от Симоне Верди ъглов удар. През второто полувреме гостите отново започнаха по-активно, като в първите минути стражът на "биковете" Салваторе Сиригу на три пъти се намесва отлично.

Гостите от Генуа хвърлиха много сили в търсене на изравнителен гол, като в игра се появиха някои от опитните футболисти като Горан Пандев и Доменико Кришито, но така и не успя да затрудни сериозно отбраната на Торино. Вместо това генуезците получиха втори гол в 76-ата минута, когато след една бърза контраатака топката попадна у Андреа Белоти. Той не успя да нанесе удар, но все пак я насочи към Саша Лукич, който с удар извън наказателното поле удвои резултата.

До края Дженоа продължи да атакува безидейно и в крайна сметка получи трети гол във вратата си, като това се случи отново след контраакция. Топката беше загубена след грешка на Горан Пандев в средата на терена, Белоти я пое и нахлу в опразнената половина на гостите и оформи крайното 3:0.