Уест Хам се доближава до целта (видео)

Уест Хам направи сериозна крачка към голямата цел да запази мястото си в Премиър лийг. "Чуковете" победиха един от преките си конкуренти в дъното в лицето на Уотфорд с категоричното 3:1 в сблъсъка между двата тима от 36-ия кръг. Така лондончани ще се нуждаят само от една точка в оставащите два кръга, за да са сигурни за мястото си в елита, а могат да чакат и грешки на конкурентите им зад тях.

Уест Хам взе стабилна преднина от два гола още в първите десет минути. Първо в 6-ата минута "Стършелите" сгрешиха при изнасянато на топката, домакините отнеха и с няколко паса елиминираха защитата на съперника, Микейл Антонио получи в наказателното поле и порази вратата за 1:0.

В 10-ата минута Джаред Боуен центрира отдясно и намери Томаш Сучек в близост до вратата, който с глава вкара за 2:0.

В 36-ата минута "Чуковете" добавиха и трето попадение на сметката си. Деклан Райс овладя на ъгъла на наказателното поле и с прекрасен диагонален удар не остави шансове на вратаря за 3:0.

Уотфорд вдигна оборотите през второто полувреме и още в 49-ата минута върна един гол. Абдулай Дукуре напредна на скорост, финтира защитник и стреля, но в гредата. Топката обаче попадна в Трой Дийни, който отблизо не сгреши за 3:1.

Гостите имаха още шансове да се върнат в мача, но и домакините пропуснаха някои добри възможности, като особено впечатляващ бе опитът на Себастиан Але да прехвърли вратаря Бен Фостър в 73-ата минута, но ветеранът със сетни сили успя да докосне топката и да попречи да влезе във вратата му.

Все пак Уест Хам си осигури победата и с 37 точки излезе на 15-ото място в класирането. Уотфорд пък остава точно над чертата на 17-ата позиция с 34 точки.