Ман Юнайтед измъкна трудна победа на "Селхърст Парк" и остава в битката за ШЛ (видео)

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:0 като гост на Кристъл Палас на "Селхърст Парк". "Червените дяволи" трябваше доста да се потрудят, за да си тръгнат с трите точки, но успяха да си свършат работата с попадения на Маркъс Рашфорд в 45-ата и Антони Марсиал в 78-ата минута. Домакините пък има за какво да съжаляват, тъй като стояха напълно равностойно през по-голямата част от срещата и също имаха своите шансове, като техен гол бе отменен след намесата на ВАР заради изключително тънка засада. Все пак Юнайтед постигна своето и с този успех запазва реални шансове да се пребори за място в топ 4 и да се класира за Шампионската лига.

"Орлите" излязоха с Джордан Аю като изнесен нападател, а по крилата действаха Уилфред Заха и Андрос Таунзенд. Триото в средата на терена бе съставено от Джеймс Макартър, Лука Миливойевич и Джеймс Маккарти.

Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер пък бе избрал Антони Марсиал да бъде централен нападател с Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд и Мейсън Грийнууд зад гърба му. Пол Погба и Скот Мактомини бяха двойката опорни халфове.

Кристъл Палас създаде първата голова възможност в мача още във 2-ата минута. Заха се освободи пред наказателното поле и шутира, но Давид Де Хеа бе заел добра позиция и спаси.

В 12-ата минута и гостите имаха нелош шанс. При едно центриране от корнер Хари Магуайър се извиси и стреля с глава, но над напречната греда.

В 30-ата минута Марсиал направи хубав пробив отляво и подаде за непокрития Грийнууд в наказателното поле, но младокът не успя да уцели топката добре и я прати встрани от вратата.

В 35-ата минута Погба падна след сблъсък със защитник в пеналта, но нямаше как да получи дузпа за подобно нещо.

Отново Хари Магуайър бе близо до гола в 39-ата минута, когато след центриране от корнер надскочи Мамаду Сако и стреля с глава, но покрай вратата.

Минута по-късно обаче Виктор Линдельоф сгреши при опит да пресече еднин пас и подаде топката в краката на Джордан Аю, който отправи мощен удар и Де Хеа трябваше да спасява.

В 41-ата минута гостите организираха атака на скорост, завършила с изстрел на Бруно Фернандеш, но отново неточен.

Две минути по-късно Заха се сблъска с Линдельоф в пеналта на Юнайтед, но и в този случай съдията не видя основания да посочи бялата точка.

В добавеното време на първата част гостите организираха хубава атака, Фернандеш подаде пас в коридор за Рашфорд, който елегантно си освободи пространство и вкара отблизо за 0:1.

След това и домакините имаха прекрасна възможност като Миливойевич стреля прекрасно от фаул и Де Хеа със сетни сили изби топката преди да влезе в сглобката на вратата.

Кристъл Палас започна силно второто полувреме и в 55-ата минута Джордан Аю засече центриране на Заха във вратата, но след разглеждане на ситуацията с ВАР се оказа, че ганаецът е бил няколко сантиметра в засада и попадението не бе зачетено.

Ново добро положение за лондончани имаше в 60-ата минута, когато Макартър стреля силно във вратата, но Де Хеа отново се намеси добре и улови.

Две минути след това "Червените дяволи" организираха хубава контра, завършила с диагонален удар на Рашфорд, но в ръцете на вратаря.

В 73-ата минута Джефри Шлуп напредна и шутира от границата на пеналта, но доста неточно.

В 75-ата минута Юнайтед бе много близо да удвои преднината си. Бруно Фернандеш бе намерен на точката на дузпата, но вместо да отбележи, отправи изстрел в гредата.

Три минути по-късно гостите добавиха втори гол на сметката си. Рашфорд стартира атаката, освобождавайки се от няколко съперници на левия фланг, комбинира с Бруно Фернандеш, след което подаде извеждащ пас за Марсиал, който с диагонален удар прати топката в мрежата за 0:2. За съжаление, след отбелязването на гола французинът се сблъска с Патрик ван Аанхолт и го контузи тежко.

В 87-ата минута Бруно Фернандеш отправи нелош удар в очертанията на вратата, но Висенте Гуаита спаси.

В 90-ата минута Заха се измъкна зад защитата, но Давид Де Хеа успя да скъси ъгъла и да избие с крак удара на нападателя.

В добавеното време и Гуаита показа добър рефлекс след диагонален шут на Рашфорд. По-късно пък гостите можеше да получат дузпа, след като Марсиал нахлу на скорост и бе спънат в наказателното поле, но съдията подмина безмълвен ситуацията.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед измъкна победата и с 62 точки отново се залепи за Лестър, като двата тима имат равен актив и делят 4-ата и 5-ата позиция в таблицата. Кристъл Палас пък записа шеста поредна загуба и остава на 14-ата позиция с 42 точки.