Ван Дайк призова Ливърпул да завърши сезона по шампионски

Централният защитник на Ливърпул Върджил ван Дайк призова съотборниците си да завършат сезона по шампионски.

Два кръга преди края на сезона във Висшата лига мърсисайдци имат преднина от 18 точки пред втория Манчестър Сити и отдавна са си осигурили титлата, но представянето им след подновяването на сезона е повече от колебливо. В седем мача играчите на Юрген Клоп постигнаха едва три победи, като допуснаха загуби от Манчестър Сити (с 0:4) и Арсенал (с 1:2), като междувременно се сбогуваха с мечтите за перфектен сезон на "Анфийлд" и с възможността да постигнат 100 точки.

Срещу Арсенал в сряда именно разконцентрирано отиграване на Ван Дайк позволи на "артилеристите" да изравняват, а малко по-късно лондончани се възползваха и от подарък от вратаря Алисон, за да направят резултата 2:1.

"Грешки се случват", написа Ван Дайк в социалните мрежи. "Те са част от играта. Но важното е как реагираш на тях. Предстоят ни два важни мача, с които да финишираме силно. Нямам търпение за следващата сряда", написа още холандецът.

В сряда Ливърпул ще получи титлата и шампионските си медали след срещата с Челси на "Анфийлд", а следващата неделя мърсисайдци закриват шампионата с гостуване на Нюкасъл.
"Да вдигнем титлата ще бъде като сбъднат сън. Да бъдеш шампион на Англия е мечта на всеки футболист. Ние ще опитаме да спечелим последните си два мача и да излезем в напълно заслужена почивка, но не трябва да забравяме, че досега имахме фантастичен сезон", сподели още снажният бранител.