Сампдория с нов ценен успех

Сампдория записа трета победа от началото на юли и вече гледа от малко по-голяма дистанция зоната на изпадащите. Отборът на Клаудио Раниери спечели с 3:1 гостуването си на Удинезе.

Самп стигна до успеха в края, след като Бонацоли изведе гостите напред в 84-ата минута, а резервата Габиадини оформи крайния резултат в добавеното време. Лазаня откри резултата в 37-ата минута, а Куаярела изравни в края на първата част.
Завръщането на Фабио Куаярела в състава бе в основата на успеха на тима от Генуа. Той тормозеше защитата на домакините от началото. Удинезе обаче откри резултата, след като дълго подаване бе овладяно от Лазаня. Той избута Йошида, напредна и разстреля Мусо. Гостите протестираха, като искаха нарушение, но съдията призна гола. Куаярела изравни, след като Екдал му свали топката и той стреля от въздуха.

Удинезе започна по-силно втората част и се наложи вратарят на гостите Аудеро да прави няколко спасявания. Шест минути преди края Бонацоли изведе Сампдория напред в резултата след задна ножица. Аудеро бе близо да подари точката на домакините, след като сбърка фатално. Топката обаче се удари в рамото на Нуйтинк и попадението не бе признато. Влезлият като резерва Габиадини се разписа в края с хубав удар.