Сампдория помете СПАЛ с тройка за едно полувреме (видео)

Сампдория постигна убедителна победа с 3:0 над СПАЛ 2013 в домакинството си от 30-ия кръг на Серия "А". "Моряците" не срещнаха особени затруднения и стигнаха до успеха с две попадения на Карол Линети в 12-ата и 45-ата минута и още едно на Маноло Габиадини в 45-ата минута.

Домакините взеха преднина рано в мача, като още в 12-ата минута Линети се възползва от грешка в отбраната и с далечен удар по земя отбеляза за 1:0.

В 45-ата минута Габиадини удвои с прекрасно изпълнение от фаул.

В добавеното време на първата част защитник на СПАЛ направи нова фатална грешка, като допусна топката да мине през краката му и да стигне до Линети, който отбеляза втория си гол в мача за 3:0.

С този успех Сампдория направи важна крачка към спасението и излезе на 15-ата позиция с 32 точки. СПАЛ пък лети с огромна скорост към Серия "Б", като остава на дъното с едва 19 точки и на 7 от спасителното 17-о място.