Кореец върна усмивките на "Местайя" (видео)

Валенсия взе едва 1 точка от предишните си 4 мача, но днес победи Валядолид с 2:1 и измести Атлетик Билбао от осмата позиция в Ла Лига. Южнокореецът Канг-Ин Лий влезе като резерва и донесе успеха на "прилепите" с попадение в 89-ата минута. Преди това Максимилиано Гомес откри за Валенсия, а Виктор Гарсия изравни.

Валядолид нямаше поражение в 4 поредни двубоя, а и днес беше много близо до престижен резултат на "Местайя". Въпреки загубата, съставът на Серхио Гонсалес стои стабилно в средата на класирането и може да е спокоен за оставането си в елита.
След като Алберт Селадес беше уволнен, начело на домакините за този двубой застана Воро. "Прилепите" доминираха до почиката и поведоха в 30-ата минута след чудесна триходова комбинация между Гонсало Гедеш, Кевин Гамейро и Макси Гомес, завършена от уругваеца.

Отговорът на Валядолид дойде в началото на втората част с гол на Виктор Гарсия. Рикошет помогна топката да стигне до дебютанта в състава на гостите, който се обърна и с плътен шут простреля Хауме.
В 87-ата минута стражът на Валенсия се намеси решително след удар на Пабло Ервиас. Малко по-късно домакините отбелязаха победния си гол. Негов автор стана Канг-Ин Лий след пас на Жофри Конддогбия и прецизен изстрел до гредата.

В следващия кръг "прилепите" ще гостуват на Леганес, а на Валядолид предстои домакинство на Барселона.