Манчестър Сити си го изкара на Нюкасъл (видео)

Манчестър Сити реагира подобаващо след изненадваща загуба от Саутхамптън преди дни, след като разби с 5:0 Нюкасъл на "Етихад Стейдиъм" в двубой от 34-тия кръг на Премиър лийг. Габриел Жезус (10'), Рияд Марез (21'),  Давид Силва (65') и Рахийм Стърлинг (91') се разписаха за "гражданите", а Федерико Фернандес си отбеляза автогол (58'). За Нюкасъл това бе първо поражение след рестарта на сезона.

Пет бяха промените в състава на "гражданите" в сравнение с мача със "светците". Николас Отаменди, Джон Стоунс, Кевин Де Бройне, Фил Фодън и Родри започнаха като титуляри за сметка на Ерик Гарсия, Аймерик Лапорт, Бернардо Силва, Фернандиньо и Рахийм Стърлинг, които останаха на скамейката за началото.
Нюкасъл бе с шест промени от мача с Уест Хам. Фабиан Шер, Дани Роуз, ДеАндре Йедлин, Валентино Лазаро, Мат Ричи и Набил Бенталеб започнаха.
"Свраките" стартираха енергично и опитваха да наложат висока преса, но бързо получиха тежък удар. В десетата минута Фодън проби отляво, продължи към Силва, който потърси по земя Жезус. Бразилецът бе оставен непокрит и прати топката в далечния ъгъл. Скоро след това Марез пропусна добра възможност, стреляйки право в ръцете на Дубравка. Именно алжирецът обаче удвои. Атаката бе копие на тази при първото попадение. Този път Де Бройне центрира отляво, а Марез бе оставен сам и засече за 2:0. За белгиеца това бе 18-а асистенция в Премиър лийг през този сезон.
В 40-ата минута Фодън пропусна страхотна възможност да вкара трети гол, след като изстрелът му от десетина метра премина встрани от далечната греда. В началото на втората част талантът на Сити, който иначе отново изигра силен мач, пропиля още по-чиста възможност, след като от три метра не успея на намери вратата след изключително подаване на Де Бройне.
В 56-ата минута Жезус и Фодън направиха бързо двойно на границата на наказателното поле, след което бразилецът тръгна на рейд. Мати Ричи се опита да изчисти топката от крака му, но я насочи към вратата си. Кълбото рикошира във Федерико Фернандес и влезе във вратата на Дубравка за трети път. Осем минути по-късно Давид Силва направи 4:0 след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.
В добавеното време Рахийм Стърлинг оформи крайния резултат. Бенталеб подари топката на Силва, който проби в наказателното поле и пусна топката към английския национал - 5:0.

Манчестър Сити има 69 точки - 20 по-малко от Ливърпул, който ще изиграе мача си от кръга по-късно тази вечер. Нюкасъл е 13-и с 43 пункта.