Ахил надигра Славия с 3:2 на заключителният турнир при девойките U20 (видео)

С петгеймова драма започна заключителният турнир при девойките под 20 години в София, от който ще бъдат излъчени последните два финалиста за държавното първенство по волейбол за тази възраст. В надпреварата участват три тима – Славия, Ахил и Арда (Кърджали), като се играе всеки срещу всеки  три дни.

Представителките на Ахил надиграха домакините от Славия с 3:2 (25:20, 23:25, 13:25, 25:23, 15:12) в първия мач от турнира, който се провежда в зала „Панайот Пондалов“.

Двубоят продължи близо два часа борба, като премина през много обрати. „Белите“ водеха с 2:1 гейма, но не спяха да вземат крайната победа. Волейболистките на Ахил показаха сърцата игра и страхотна мотивация за победа, което бе основното им оръжие. В петия решителен гейм ахилки поведоха с 3:0, устояха на всички атаки на славистките и изковаха крайния успех, който е много важна крачка за касирането им на финали.

Във втория мач турнира волейболистките на Славия срещат Арда. Двубоят е на 8 юли от 17:00 часа.