Треньор призна за коронавирус и в Ботев Пд (видео)

Помощник-треньорът на Ботев (Пловдив) Диян Божилов обяви, че канарчетата имат игра ч коронавирус, но той от четири седмици не тренира с отбора и поради тази причина това не представлява проблем за пловдивчани.

“Определено можеше да спечелим по-убедително. През първото полувреме контролирахме мача изцяло, стигнахме до така желания гол. Имахме и други положения, но не успяхме да затворим мача. През второто полувреме нямахме желание да се прибираме, но след тази тежка програма, за 30 дни това ни е осми мач, отборът се прибра заради умора.

Мачът се изнерви. Отборът на гостите бе агресивен, а на моменти и груб. Накъса се играта, но все пак сме доволни, че продължаваме напред.

Няма да коментирам съдията. Да, през първото полувреме имаше една-две ситуации, в които можеше по-рано да вдигне червен картон. Закъсня и така Ферарио Спасов се изнерви”, каза Божилов по повод днешния успех с 1:0 над Етър.

“Мисля, че състоянието на Вутов не е толкова тежко. Надяваме се в събота да участва в мача срещу Черно море. Отиваме във Варна да играем футбол и ще се помъчим да елиминираме Черно море”, допълни Божилов по повод предстоящия 1/2-финален сблъсък на Ботев срещу Черно море в баражите за Лига Европа.

След това специалистът призна, че пловдивчани имат играч с положителен тест за коронавирус, но той от четири седмици не тренира с отбора.

“Имаме играч с коронавирус - Димитър Тонев. Но той от четири седмици не е с отбора, защото е с контузия. Нямаме досег и не е проблем”, добави Божилов.