Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

ЦСКА, Марек, Миньор се класираха на финалите при юношите U20

Отборите на ЦСКА, Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и Миньор (Перник) продължават борбата за участие на държавните финали по волейбол на България за юноши под 20 години, след като станаха победители в трите квалификационни турнира, които се играха в Стара Загора, Перник и Дупница.

В Стара Загора ЦСКА триумфира в група Ж, след като записа две триточкови победи - над домакините от Берое и над Монтана.

Срещу връстниците си от Северозапада "червените" бяха безапелационни. В днешния следобед се заформи битка между столичния тим и "зелено-белите", но един от основните състезатели на старозагорци - Иван Тасев, сина на треньора Иван Тасев, се контузи и излезе принудително.

Така волейболистите на ЦСКА продължават напред.

Резултати и класиране в група Ж - ТУК

В група З домакините от Миньор загубиха само гейм в трите изиграни срещи. Срещу Етрополе перничани бяха безапелационни и записаха чист успех. В неделния ден домакините не се затрудниха в първите две части срещу Локомотив, но в третата играта бе доста оспорвана. Развоят бе решен в четвъртия гейм.

Малко по-късно се изигра и двубоят с Дунав (Русе). Там отначало имаше голяма борба, но русенци не успяха да стигнат до успех в първия гейм, въпреки че се движеха близо един до друг. Оспорвана беше и втората част, в крайна сметка късметът бе на страната на Миньор, който се поздрави с крайната победа.

Резултати и класиране в група З - ТУК

В група И ситуацията бе сходна.  Домакинът Марек набра инерция с първата среща - с Тетевен Волей, приключила 3:0 гейма в полза на дупничани. Победният им ход продължи и в мача с Волейболна академия "Стойчев-Казийски", завършил идентично.

В последния си мач днес състезателите от югозападния град пребориха Добруджа 07 с 3:1 гейма и си гарантираха място в заключителния турнир.

"Зелените" от Североизтока записаха един успех в двата състезателни дни - 3:1 гейма срещу Тетевен Волей.

Резултати и класиране в група И - ТУК

По регламент победителите от трите групи ще играят на заключителен турнир, от който ще бъдат излъчени последните два финалиста за спора за титлата. Предстои да бъде решено къде и кога ще се проведе надпреварата.

За финалите до момента са се класирали - Славия, Левски София, Пирин (Разлог), Черно море (Варна), Хебър (Пазарджик),  Дея Спорт.