Томова не даде шанс на македонка и продължава в следващата фаза в Белград

Първата ракета на България Виктория Томова постигна четвърта поредна победа и спечели първото място в Група "С" на демонстративния турнир по тенис на червени кортове в Белград, организиран от Академията на Янко Типсаревич. Томова надделя над Лина Гьорческа (Северна Македония) с 6:3, 6:2 за 75 минути и завърши с пълен актив, с което продължава в следващата фаза на надпреварата без загубен сет.

Българката взе първия сет с решителен пробив за 4:2, а във втората част тя направи серия от пет поредни гейма. Двубоят беше решителен за първото място, тъй като и Гьорческа беше с три победи в групата.

Други две българки ще играят по-късно днес в състезанието. Ани Вангелова ще търси първи успех в последния си мач в Група "А" срещу Деа Харджелаш (Босна и Херцеговина), като и двете нямат шансове да се класират за следващата фаза на турнира. Националката Изабелла Шиникова, която заема второто място в Група "D" с 2 победи и 1 загуба, пък ще играе срещу лидерката Наталия Костич от Сърбия, която е с три успеха досега.