Звездата на Локо М подчини Рубин (видео)

Най-добрият футболист на Локомотив (Москва) Алексей Миранчук беше в основата на успеха на "железничарите" срещу Рубин в Казан. руският национал вкара и двата гола за победата с 2:0, която е четвърта поредна за Локо и втора под ръководството на новия наставник Марко Николич.

На "Казан Арена" гостите бяха по-добрият отбор през цялото време и решиха всичко в твоя полза още до почивката. В 23-ата минута футболистите На Рубин загубиха топката в средата на терена и последва бърза контра, при която Дмитрий Рибчинский подаде на Миранчук и той разстреля Юрий Дюпин.
Само пет минути по-късно отново Рибчинский се оказа в центъра на събитията. Нладият халф нанесе силен удар, но топката срещна ръката на Карл Старфелт и реферът Николай Волошин отсъди дузпа. Миранчук не сбърка и реализира осмия си гол за сезона. В края на полувремето Жоао Марио нацели гредата.

Второто полувреме започна с натиск на Рубин, но Гилерме спаси удар на Денис Макаров. Импулсът в игрта на казанци не продължи дълго и Локо отново взе инициативата. Чак в 86-ата минута отново се стигна до напрежение пред Гилерме, но гредата попречи на Филип Уремович да върне интригата.

Локомотив увеличи преднината си пред третия Краснодар на 6 точки, но "биковете" са с два мача по-малко. В следващия кръг "железничарите" ще посрещнат Криля Советов.
Рубин е на 11-о място с 26 точки и му предстои гостуване на Уфа.