Нов кошмар за Реал Мадрид, "белите" са на прага на елиминацията

Денят на изненадите в Лига Ендеса продължава с пълна сила! След като малко по-рано Гран Канария допусна неочаквано поражение, сега и хегемонът в испанското първенство Реал Мадрид отново помириса лошия дъх на загубата и отстъпи по категоричен начин на Морабанк Андора с 91:75 (19:12, 23:18, 29:28, 20:17). Играчите на старши треньора Пабло Ласо изглеждаха разконцентрирани на паркета, но и отборът на Андора заслужи похвали за добрата си игра, най-вече тази на гарда Клевин Хана, който завърши с 23 точки за успеха.

По този начин положението в група Б тотално излиза извън контрол, като "кралския клуб" вече е четвърти с 2 победи и 2 загуби, и ще чака развръзката от двубоя между Валенсия и Бургос, който стартира след час. Двата тима са с баланс 2-1. Андора пък излита на третата позиция също с баланс 2-2, като също ще наблюдава с интерес късния мач. Само първите два отбора излизат от групата.
По-голямата мотивация у играчите на Андора се забеляза още в първата четвърт, когато със серия от 9:0 символичните домакини излязоха напред при 19:10. Противно на очакванията Реал не успя да върне разликата, а напротив, тя стана двуцифрена при 39:23 за Андора. Безмилостните действия на аутсайдера в мача продължиха и голямата почивка дойде при 52:40.
Прекрасната игра на андорци се затвърди и през третата четвърт и водени от гарда Клевин Хана успяха да задържат двуцифрената си преднина. Разпиляната игра на "кралския клуб" доведе до това дефицитът им да стане 13 точки преди ключовите и финални 10 минути от мача - 71:58.

Абсолютна липса на координация в редиците на "белите" направиха разликата 16 точки след успешни стрелби на Гийем Колом и Тайсън Перес. Брутална забивка на Оломуива сякаш прекърши всякаква интрига в двубоя, тъй като Андора дръпна с 20 точки преднина по средата на четвъртата част - 83:63.

Кампацо се активизира с 9 поредни точки за Реал, но времето бе пръв приятел на Андора. Въпреки последните опити на "кралския клуб" да се завърне в мача, участникът в Еврокупата задържа преднината и направи ситуацията в група Б още по-усложнена - 91:75.

Клевин Хана поведе Андора с 23 точки, а Франц Масенат и Дейвид Уокър добавиха съответно 11 и 10 точки за успеха. Факундо Кампацо опита да направи всичко възможно с 18 точки и 6 асистенции, а Антъни Рандълф и Валтер Тавареш добавиха 12 и 10 точки. "Белите" стреляха едва 38% от полето и 29% от тройката, в сравнение с 49% и 44% за Андора.