Сарагоса шокира Гран Канария и направи голям подарък на Реал и Валенсия

Борещият се за абсолютно нищо отбор на Сарагоса хвърли бомбата на днешния ден в Лига Ендеса. Момчетата на старши треньора Порфирио Фисак навдиха фаворита Гран Канария с 85:76 (19:26, 26:23, 26:17, 14:10) и по този начин съкрушиха надеждите на съперника си за класиране на полуфиналната фаза. В герой за победителите се превърна 19-годишният Хайме Прадия, който блесна с изявите си в края на двубоя. Чрез успеха Сарагоса остава на последна позиция с 1 победа и 3 загуби, докато Гран Канария е с 2 успеха и 2 поражения на четвъртото място в група Б.

Гран Канария бе по-добрият отбор на паркета в първите 10 минути, като си осигури 7-точков аванс в края на частта за 19:26. През втория период обаче борещите се единствено за престиж Сарагоса настигнаха опонента си след силна отборна игра и стопиха наполовина аванса преди голяматап очивка - 45:49.
Страхотни изпълнения на Николас Брусино напълно обърнаха развоя в мача и дадоха 2 точки аванс на Сарагоса в средата на частта - 61:59. Наказателната акция на аржентинския стрелец продължи с още една тройка до края на частта, която помогна на тима му да се оттегли на кратка почивка с 5 точки аванс при 71:66.
Играчите на Гран Канария се осъзнаха в последния период и съкратиха разликата на 2 точки след поднасяне на Мат Костело. Много разконцентрирана игра предложиха и двата отбора в следващите минути, но младокът Хайме Прадия бе над всички на паркета и собственоръчно осигури успеха на Сарагоса с 6 точки и асистенция в последните 3 минути на срещата - 85:76.
Николас Брусино поведе колоната от реализатори за Сарагоса с 20 точки, 9 борби и 4 асистенции. Прадия завърши с 14 точки, 7 взети отскочили топки и 4 завършващи паса, а Дилън Енис добави 12 пункта за успеха. Стан Окойе бе най-добър за Гран Канария със 17 точки, Бека Буржанадзе добави 14, а Демонте Харпър и Йоанис Бурисис вкараха съответно по 13 и 10 точки.