Слован и Божиков категорично на финал за Купата на Словакия

Отборът на Слован (Братислава) се класира по категоричен начин на финал за Купата на Словакия, постигайки втора победа над Злате Моравце в реванша от 1/2-финала. Играчите на Ян Козак бяха спечелили първата среща с 4:1 на свой терен, а днес довършиха съперника с 2:0 като гост и с общ резултат 6:1 се класираха напред.

Българският национал Васил Божиков отново изведе гостите с капитанската лента и записа пълни 90 минута, като помогна на тима си да запази "суха" мрежа.

Слован стигна до победата тази вечер с голове на Жан Медвед в 45-ата и Владимир Вайс в 61-ата минута от дузпа. Домакините пък завършиха двубоя в намален състав, след като Асанович бе изгонен с втори жълт и червен картон в 60-ата минута, когато извърши нарушението за дузпата на съперника.

На финала Слован очаква победителя от другия полуфинал между Ружомберок и Дунайска Стреда, като първия двубой помежду им завърши 1:1.