Славия шокира Локо Пд, притиска здраво ЦСКА-София и Левски за ЛЕ (видео+галерия)

Славия надигра с 1:0 Локомотив (Пловидв) в мач от първия кръг на първата шестица в efbet Лига и изхвърли смърфовете от тройката във временното класиране. Единственото попадение вкара Радослав Кирилов, а успехът доближи белите на само три точки от втория ЦСКА-София и на две от третия и четвъртия Левски и Локомотив (Пловдив).

51 Локомотив (Пловдив) - Славия
Първата реална ситуация за гол в сблъсъка на "Лаута" дойде след четвърт час игра. Тогава Масоеро стреля от 12-13 метра, засичайки с десния крак центриране от корнер, но нацели дясната греда. Славия отговори подобаващо в ответната атака, когато белите разиграха добре, Филип Кръстев изведе Йомов отдясно в наказателното поле, крилото стреля опасно, но в аут.
В 23-ата минута Масоеро обстрелва вратата, но прати топката в аут. В 38-ата минута Славия като по чудо не откри. Йомов центрира отлично отдясно на задната греда към Галин Иванов, който шутира от 6-7 метра с левия крак, но Луков някак спаси.
До края на първото полувреме играта продължи да е отворена и положения пред двете врати не липсваха. Първо Попадийн можеше да се разпише, но Луков отрази, а в 45-ата минута шут на Салинас от границата на наказателното поле попадна в ръцете на стабилния през целия мач Стергиакис.
След почивката Локомотив наложи надмощие и до 60-ата минута Анте Аралица имаше две добри възможности за попадение, но стреля крайно неточно от две идентични позиции. И в двата случая таранът се освободи добре от бранител на гостите, но фалцовите му изсрели от 16-17 метра излязоха в аут, което доведе до негодувание от страна на феновете.
Пропуските на смърфовете се оказаха фатални, тъй като футболистите на Бруно Акрапович допуснаха гол в 76-ата минута.
Тогава много дейният Йомов се пребори за топката отдясно в половината на Локо и с прецизен пас намери Радослав Кирилов. Резервата на Славия финтира бранител и вкара покрай Луков за 1:0.
До края на двубоя Локомотив натисна своя съперник и играеше предимно в неговата половина, но рядко създаваше нещо по-опасно пред Стергиакис и в крайна сметка гостите удържаха своята преднина.