Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Давид Луис: Отборът няма вина, аз съм виновен за загубата

Защитникът на Арсенал Давид Луис пое отговорност за загубата на неговия тим от Манчестър Сити с 0:3. Бразилецът се появи на терена като резерва в 24-ата минута. След негова грешка се стигна до първия гол в мача в края на първото полувреме, а малко след почивката той повали Марез в наказателното поле, което доведе до дузпа и червен картон за бранителя.

След двубоя Луис поиска да даде интервю за "Скай Спортс", въпреки че телевизията, която даваше мача, не бе изискала от клуба неговия коментар. "Отборът не е виновен, аз съм виновен", заяви той пред камерата.

Давид обясни, че преговорите за нов договор са се отразили на представянето му: "Аз взех решение да играя. Днес отборът се справи добре, особено след като остана с 10 човека. Треньорът е невероятен, всички играчи бяха невероятни, просто грешката беше моя.

Трябваше да взема друго решение последните два месеца, но не го направих. Става дума за договора ми - дали да остна или не. Имам още 14 дни да бъда так и това е. Днес беше моя грешка. Трябваше да реша за бъдещето си колкото е възможно по-рано, но не съм. Не искам да го използвам като извинение.
Харесва ми да съм тук. Затова продължавам да тренирам усилено. Дойдох, никой не ме е карал да говоря, но трябва да покажа лицето си, да бъда тук и да кажа това. Треньорът иска да остана, така че чакаме решението".