Горетцка: Щастлив съм, че отбелязах гол и Байерн може да стане шампион още във вторник

Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) Леон Горетцка заяви, че е щастлив след победата с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в дербито на 31-вия кръг на германската Бундеслига. Халфът стана автор на победния гол в 86-ата минута на двубоя.
"Невероятно съм щастлив че успях да вкарам в последните минути, защото благодарение на този гол можем да станем шампиони още във вторник. Остава да спечелим в Бремен и да донесем титлата в Мюнхен", каза Горетцка пред официалния сайт на клуба.
На 16 юни Байерн гостува на Вердер (Бремен) в мач от 32-рия кръг на германското първенство.
До края на сезона остават три кръга, а Байерн води на върха в класирането със 7 точки пред Борусия Дортмунд.