Вердер изнесе голова лекция в схватка на дъното (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) спечели като гост с 5:1 над Падерборн 07 в сблъсък между последните два тима в таблицата от 31-вия кръг на Бундеслигата. Момчетата от “Везерщадион” направиха показно преди почивката, когато вкараха три безответни гола. Падерборн на практика вече не е част от елита, след като три кръга преди края изостава на осем точки от баражното място. Вердер се доближи на точка от 16-ия и на две от 15-ия в класирането.

Гостите се развихриха през първото полувреме. В 18-ата минута гостите от Бремен получиха дузпа за игра с ръка. Анте Рашица обаче не успя да реализира от бялата точка, тъй като уцели гредата. В 20-ата “зелените” все пак откриха резултата. Дейви Клаасен реализира превъзходен гол с глава с удар от 13 метра. Той насочи топката в горния ляв ъгъл на вратаря. В 34-ата Юя Осако удвои отблизо при добавка след колеблива намеса на вратаря.

Преди почивката падна още един гол, след като Клаасен разстреля вратаря с насочване в близкия ъгъл - 0:3. След паузата головият устрем на бременския тим намаля. В 60-ата Максимилиан Егещайн направи 0:4 с първия си гол за сезона. Седем минути по-късно домакините вкараха почетен гол след грешка в защитата на Вердер. В 90-ата Никлас Фюлкруг вкара за крайното 1:5 с хубаво насочване по земя към далечения ъгъл.