Лудвигсбург размаза Брозе Бамберг (видео)

Коравият отбор на Лудвигсбург даде сериозна заявка за титлата след разгром над един от претендентите Брозе Бамберг със 103:74 (25:17, 26:19, 25:20, 27:18) в група Б от финалния турнир на Бундеслигата. По този начин победителите вече имат 3 победи от 3 мача в групата си, докато Бамберг е на дъното с 0-2. За целия двубой "жълто-черните" допуснаха само 3 грешки в нападение, а също така шестима играчи се разписаха с двуцифрен точков актив.

Първата четвърт бе спечелена от Лудвигсбург с 8 точки разлика, а след втората тя набъбна на 15. Момчетата на Джон Патрик използваха второто полувреме, за да унижат съперника си, като по този начин си върнаха за загубата в редовния сезон през декември.
Томас Уаймбъш отново бе най-полезен за победителите с 20 точки. Ник Вайлер-Баб добави 16 и 7 борби, Маркос Найт наниза 14, Йонас Ботерман се разписа с 13, а Джалийн Смит и Ариел Хукпорти добавиха съответно по 11 и 10 точки. За Бамберг Елиас Харис вкара 16 точки, Джордан Кроуфърд остави 15 на сметката си, а Тре Маклийн и Парис Лий добавиха по 13 и 11 точки.