Лудвигсбург изнесе лекция по баскетбол на Вехта

Един от най-постоянние отбори в Бундеслигата - Лудвигсбург, започна финалната фаза на сезона със солидна победа с 81:76 (24:20, 22:12, 16:17, 19:27) над Раста Вехта в "Ауди Доум" в Мюнхен. Момчетата на Джон Патрик взеха преднината още от първата минута на двубоя и не я изпуснаха до самия край.

Играчите на Лудвигсбург наложиха темпото си и още в средата на първия период дръпнаха с 9 точки преднина. Отборът на Вехта не позволи на съперника си да се отскубне чак толкова и стопи половината от аванса до края на частта - 20:24 за символичните гости.

За ужас на Вехта, втората четвърт започна със серия от 10:0 в полза на Лудвигсбург и така разликата стана 13 точки при 5 оставащи минути - 21:34. Вехта опитаха да свалят пасива си, но чудесните действия на играчите на Лудвигсбург оставиха разликата двуцифрена на голямата почивка - 32:46.
Вехта се опитваше да намери пролуки, за да върне някак си интригата в мача, но безупречният днес отбор на Лудвигсбург просто не позволи това да се случи, поне не в третата част, завършила при 49:62.
В последните 10 минути ситуацията обаче се промени и Вехта намери импулс в действията си, намалявайки пасива на 5 точки. Това като че ли не изплаши толкова "жълто-черните" и след няколко добри изяви в защита отново се измъкнаха от съперника си. Финалната сирена прозвуча при 76:81 за Лудвигсбург.
Томас Уаймбъш бе най-добър за победителите с 24 точки и 6 борби. Маркос Найт записа 13 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Камерън Джексън и Ник Уайлър-Баб добавиха съответно по 11 и 10 точки за успеха. За Вехта Тревис Симпсън и Ярослав Зисковски се отчетоха с по 18 точки, а Ишмайл Уейнрайт добави 10.