Спорът е решен! Берое изхвърли Черно море от топ 6! Камбуров катери към рекорда (видео+галерия)

Берое спечели с 3:0 домакинството на Черно море и реши спора за шестата позиция в efbet Лига. Мартин Камбуров откри резултата от дузпа в 29-ата минута. В 44-ата минута сенегалският нападател Алиун Фал беше точен с глава за 2:0. В 86-ата минута Зоран Йосипович направи 3:0 и даде решаващо предимство на заралии в директните мачове с "моряците" - каквото и да се случи в последния кръг от редовния сезон, тимът на Димитър Димитров ще финишира в топ 6. В средата на първото полувреме Стефан Станчев от гостите беше изгонен от игра за втори жълт картон. Двубоят се игра пред погледа на националния селекционер Георги Дерменджиев.
Във втората минута Матиас Курьор се откъсна зад отбраната на домакините, върна към Мартин Минчев, но последният шутира покрай вратата.

В 14-ата минута Алиун Фал стреля от два метра пред голлинията с глава, топката беше отбита с глава от Стефан Станчев, за да се спре в напречната греда - голям пропуск на Берое!

В 28-ата минута Мартин Камбуров излезе сам срещу вратаря на гостите Миодраг Митрович. Роденият в Швейцария страж посегна, нападателят падна в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров посочи бялата точка.
Повторенията обаче не убедиха изцяло в правотата на решението на арбитъра. Камбуров застана зад топката и с остър удар в долния десен ъгъл откри резултата - 1:0 за заралии! Това беше гол №231 на ветерана в елита, с което той се доближи на 22 от рекорда на легендата Петър Жеков.

В 35-ата минута Станчев получи втори жълт картон и Черно море остана с 10 души на игрището. Бранителят фаулира отзад Фал и заслужено беше санкциониран. Първият му картон дойде 20 минути по-рано, отново за нарушение срещу откъсващия се сенегалски нападател.

В 44-ата минута Фал сложи украса на доброто си представяне в мача. Острието се оказа на точното място във вратарското поле на варненци и с глава матира Митрович за 2:0!

В 65-ата минута Курьор можеше да намали резултата. Изстрелът му обаче мина встрани от мишената и преднината на Берое се запази. В 86-ата минута резервата Зоран Йосипович нахлу в наказателното поле на "моряците", а след секунди вече беше в прегръдките на своите съотборници - 3:0 за "зелените"!
До края Черно море не можа да намери сили да отвърне, с което спорът беше решен в положителна посока за отбора на Берое, който няма как да бъде изместен от топ 6.

Берое 3:0 Черно море

1:0 Мартин Камбуров (29 - дузпа)
2:0 Алиун Фал (44)
3:0 Зоран Йосипович (86)