Челси отново громи на "Стамфорд Бридж"

Отборът на Челси продължава да демонстрира наистина прекрасна игра и да разгромява съперниците си в шампионата на Англия. Днес възпитаниците на Карло Анчелоти разпиляха новака Уулвърхамптън за 4:0, като съвсем набързо взеха преднина от три гола и обезсмислиха срещата още до 22-ата минута. Тогава Флоран Малуда и на два пъти Майкъл Есиен матираха отбраната на гостите и дадоха класическа преднина на своя тим. През втората част мениджърът на лондончани даде шанс за изява на младите Гаел Какута и Неманя Матич, които впечатлиха с изявите си. Изигралият цял мач за пръв път от доста време насам Джо Коул пък ознаменува добрите си изяви с гол за крайното 4:0. Той завърши отлична комбинация на своя отбор и след пас на Саломон Калу матира Уейн Хенеси.

Челси започна по възможно най-добрия начин срещата и още в 5-ата минута Малуда откри резултата с много красиво попадение. Той напредна самостоятелно през центъра на отбраната на гостите и с прекрасен удар извън наказателното поле матира Уейн Хенеси за 1:0. Само няколко минути по-късно отново Малуда бе в основата на второ попадение за своя отбор. Той центрира остро от корнер и извисилят се на предна греда Майкъл Есиен с глава заби топката зад Хенеси. В 22-ата минута пък всичко бе решено, след като двамата герои на Челси до момента - Малуда и Есиен, отново комбинираха, Малуда пусна към Есиен и ганаецът със силен удар направи резултата класически.

Момчетата на Карлето не спираха да атакуват и още един гол на Малуда бе отменен заради засада, а пропуски направиха още Джо Коул и Калу. Гостите успяха да погледнат сериозно към вратата на Чех чак след 30-ата минута, но стражът на Челси направи невероятно спасяване след удар на Ебанкс-Блейк с глава от непосредствена близост.

През втората част събитията на терена не се промениха, макар Анчелоти да пусна в игра младите си оръжия - скандалният Гаел Какута, докарал наказание на трансферния пазар за тима си, Неманя Матич и Фабио Борини. Особено впечатляващо бе включването на Какута, който направи няколко бързи пробива на висока скорост и с демонстрация на техника. Челси пък продължи да ниже голове във вратата на Хенеси и Джо Коул оформи крайното 4:0, след като получи топката на тепсия от Саломон Калу на границата на наказателното поле и с плътен удар по тревата я прати в мрежата.