Челси отново изключително убедителен у дома

Челси се класира за 1/4-финалите на турнира "Карлинг къп", след като победи безпроблемно Болтън с 4:0 пред собствена публика на "Стамфорд Бридж". Възпитаниците на Карло Анчелоти продължиха безапелационната си серия у дома, започнала с разгрома 4:0 над Атлетико (Мадрид) и продължиха с 5:0 срещу Блекбърн в Премиър лийг. В днешния мач лондончани продължиха размазващото си представяне и унищожиха Болтън, за да се класират напред в турнира за Купата на Лигата. Намиращият се в отлична форма напоследък нападател от Кот д'Ивоар Саломон Калу отново бе в основата на успеха за своя отбор, като още в началоо на двубоя отбеляза първото попадение за тима си и подаде за втория гол дело на Флоран Малуда. Третият гол отбеляза Деко, докато крайното 4:0 бе оформено от друга резерва - Дидие Дрогба.

Още в 15-ата минута на двубоя домакините поведоха в резултата, след като Пауло Ферейра откри Калу в наказателното поле и той след майсторско измъкване от засадата откри. Малко по-късно Челси удвои преднината си, след като Калу центрира отляво и Малуда изпревари бранителите на Болтън, за да опъне мрежата на гостите. Класическото 3:0 бе оформено след почивката, когато Дрогба хитро прескочи центриране на Джо Коул в наказателното поле и Деко с мощен удар направи Ал Хабси безпомощен. Крайното 4:0 оформи Дидие Дрогба в последната 90-а минута.

ЧЕЛСИ - БОЛТЪН 4:0 (2:0)
1:0 - Калу (15)
2:0 - Малуда (26)
3:0 - Деко (67)
4:0 - Дрогба (90)