Бивш ас на Черноморец герой в Украйна, съперникът на Лудогорец с втора загуба

Бившият футболист на Черноморец (Бургас) Яник Боли изигра най-силния си мач от началото на сезона в украинското първенство. Французинът отбеляза и двата гола за успеха на Заря (Луганск) с 2:0 срещу Волин (Луцк). След нулево първо полувреме домакините притиснаха съперника си и Боли откри резултата в 72-ата минута. В 81-ата отново той бе точен и затвърди победата на Заря.

В същото време съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Черноморец (Одеса), допусна втора загуба. Това стана при гостуването на един от лидерите - Днепър. Попаденията за тима от Днепропетровск вкараха Никола Калинич и Евгений Конплянка.

В класирането начело са Металист (Харков) и Днепър с по 26 точки, пред Шахтьор и Черноморец с 23 и Динамо (Киев) със 17.

ЗАРЯ (ЛУГАНСК) - ВОЛИН (ЛУЦК) 2:0