Мораеш наказа Шахтьор в дербито на Донецк

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш отбеляза един от головете за равенството на Металург (Донецк) в градското дерби срещу Шахтьор, завършило 2:2. Въпреки че беше считан за аутсайдер срещу шампионите, отборът на Металург изигра много силен мач и спокойно можеше да се поздрави с победата, но изпусна преднина от два гола.

Автогол на Ракицкий даде аванс на символичните домакините в 24-ата минута, а в 51-ата Мораеш вкара за 2:0. Бразилецът излезе очи в очи с вратаря Пятов и технично прати топката в мрежата. Шахтьор отговори мигновено и Алекс Тейшейра върна едно попадение. В 82-ата минута Едуардо успя да изравни и спаси тима на Мирча Луческу от загуба, но Шахтьор изостава на 3 точки от водача Металист (Харков), който е и с мач по-малко. Металург е на 8-о място.

МЕТАЛУРГ Д - ШАХТЬОР Д 2:2
1:0 Ракицкий (24) авт.
2:0 Мораеш )51)
2:1 Тейшейра (54)
2:2 Едуардо (82)

Металург Д: Бандура, Зотов, О’Ди (Барановский, 49), Чечер, Насонов, Прийма, Алешандре, Лазич (Даниeл, 89), Нелсън, Болбат (Трояновский, 70), Мораеш

Шахтьор Д: Пятов, Сърна, Ракицкий, Кривцов, Шевчук, Хюбшман, Фернандо (Илсиньо, 46), Тайсон (Бернард, 64), Коста, Тейшейра, Ферейра (Едуардо, 46)