Резервите на ПСЖ биха Тулуза

Пари Сен Жермен записа пети успех в Лига 1, след като победи с 2:0 Тулуза в мач от осмия кръг на надпреварата. По този начин ПСЖ успя да измести Монако от върха на класирането на френския шампионат. Монегаските обаче са с мач по-малко. Автори на попаденията бяха Маркиньос и Единсон Кавани от дузпа.

Наставникът на парижани Лоран Блан даде почивка на някои от титулярите и Кавани, Блес Матуиди и Кристоф Жале бяха оставени на пейката, а Хавиер Пасторе дори не бе в групата. Отсъстващи бяха и двамата титуляри в центъра на отбраната Тиаго Силва и Алекс, които страдат от контузии. Първият е извън игра за месец и половина, а вторият трябва да бъде готов за мача с Бенфика в Шампионската лига във вторник.

Резултатът бе открит в 41-ата минута, когато при едно центриране от фаул на Тиаго Мота топката стигна до Маркиньос, който стреля. Първият му удар бе спасен, но при добавката топката влезе в мрежата. Малко преди почивката Тулуза бе много близо до изравняване, но Марко Верати изби от голлинията един удар на Аймен Абденур.

През втората част мачът бе равностоен, но в 77-ата минута домакините получиха право да получат дузпа, след като Милош Спайч спъна, влезлия като резерва Кавани. Зад топката застана уругваецът и удвои. Буквално в последната секунда на мача гол за Тулуза бе спорно отменен. Еден Бен Басат получи топката в наказателното поле и вкара с хубав удар. Съдията обаче реши, че Висам Бен Йедер, който бе в засада, е попречил на вратаря.

Така ПСЖ събра 18 точки и има една повече от Монако, които утре гостува на Реймс. Тулуза пък остава с девет точки на 11-о място.