Пандев върна Наполи на победния път (видео)

Отборът на Наполи се върна на победния път в Серия "А" след като надигра с 2:0 Дженоа в първия мач от 6-ия кръг. През седмицата "небесносините" записаха изненадващо реми у дома срещу Сасуоло, но сега не допуснаnd нова грешка. Горан Пандев бе героят за гостите, като реализира и двата гола в мача в 14-ата и 25-ата минута. Треньорът на Наполи Рафаел Бенитес пък даде почивка на звездите си Марек Хамшик и Гонсало Игуаин, които останаха на пейката и само аржентинецът се появи в игра през втората част.
Срещата започна сравнително равностойно, но в 14-ата минута играчите на Наполи успяха да открият резултата. Горан Пандев получи една топка пред наказателното поле, напредна и финтира прекия си пазач, и с удар в близкия ъгъл на вратата успя да отбележи. След това в 25-ата минута отново македонецът бе в прегръдките на съотборниците си след като Хосе Кайехон пусна хитър прехвърлящ пас в наказателното поле, Пандев овладя и от близо със силен удар не остави шансове на вратаря за 0:2. До края на полувремето обаче играта се накъса и единствено Лоренцо Инсинийе имаше един шанс в заключителните минути, но без успех.
През втората част отборът на Дженоа стоеше далеч по-добре на терена. В 50-ата минута Юрай Кучка отправи опасен удар от движение, но покрай вратата. В 61-ата минута пък Алберто Джилардино имаше чудесен шанс да стреля с глава от точката на дузпата, но прати кълбото в аут. В 67-ата минута Джила се откъсна в наказателното поле и бе съборен, но съдията не видя основания за дузпа. В 78-ата минута и Хосе Рейна трябваше да показва класа след изстрел на Йоанис Фетцафидис, а в 82-ата минута и Емануеле Калайо отправи опасен удар с глава, но отново в аут.
Така Наполи удържа победата и поне временно се качи на върха в таблицата с 16 точки. Дженоа пък остава на 15-ата позиция с едва 4 точки.