"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Джилардино води Дженоа към победа с разбит нос

Нападателят на Дженоа Алберто Джилардино поведе своя тим към победа над Киево, като с двете си попадения бе в основата на успеха с 2:1 за тима на Джан Пиеро Гасперини на "Луиджи Ферарис". Таранът даде всичко от себе си за победата, като при отбелязването на втория си гол дори разби носа си при сблъсък с Бентивольо от "летящите магаренца". Неговата жертвоготовност обаче даде резултат и топката спря в мрежата на Кристиян Пуджони, за да се стигне до крайното 2:1 в полза на "грифоните" и втора победа от началото на сезона след успеха в градското дерби със Сампдория (3:0) още преди повече от месец.

Джила откри резултата за домакините още в 20-ата минута след центриране на Джоване Маркези и удар с глава.

Симоне Бентивольо обаче заличи преднината на домакините три минути след подновяването на играта за втората част, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините и нескопосана изява на Давиде Биондини, за да изравни резултата след пас на Палоски. Само две минути след попадението на Бентивольо, Джилардино отново бе точен, преборвайки се с бранител на гостите, за да донесе трите точки за Дженоа.