Частично "синьо" отмъщение на Овча Купел, нов герой за Левски (видео)

Отборът на Левски спечели с 1:0 столичното дерби срещу Славия в квартал “Овча Купел” от 11-ия кръг на “А” група. Единственото попадение в срещата отбеляза Ларсен Туре с глава в 57-ата минута. Така “сините” взеха частичен реванш от “белите”, срещу които загубиха титлата на 25-и май в последния сблъсък миналия сезон.

Успехът е четвърти пореден за момчетата на Славиша Йоканович, като три от тях са в “А” група. Успехът е заслужен предвид видяното на терена, тъй като Георги Петков на два пъти спаси вратата си преди гола в началото на втората част, а момчетата на Асен Букарев нямаха нито едно чисто голово положение през всичките 90 минути.

Гари Родригес пропусна добра възможност в 4-ата минута, след като се засуети в наказателното поле на Георги Петков. Пробив на Милен Василев завърши с удар на Атанас Курдов, който рикошира в крак на защитник. Деветката на "белите" и Мирослав Иванов-Деко си размениха остри реплики и Цветан Кръстев се наложи да ги успокоява в 10-ата минута. Алехандро Перес изби пред голлинията удар на Василев при последвалия ъглов удар. Хубав пробив през центъра на Владимир Гаджев в 11-ата минута бе спрян от Петков, който се хвърли в краката на национала.
37-годишният вратар започна да лежи и в този миг агитката на "сините" се нахвърлиха срещу него. "Умри, вратарче", "Урсула" и "К**во продажна", скандираха феновете, които не са забравили поведението му след загубената титла през май.
Част от феновете на
"белите" също напомниха на прословутия жест на своя вратар от 25-и май на "Герена".
Френското крило Ларсен Туре пропусна от три метра да открие след отличен пробив на Родригес в 19-ата минута. Бившият играч на Лил прати топката над горната греда, а 60-секунди по-късно удар на Родригес мина встрани от гредата на домакините. Удар на Йордан Милиев с глава в 36-ата минута срещна гредата от малък ъгъл, след което Петков спаси.
Втората част започна с отлично спасяване на Петков, който изби удар с глава на Димитър Макриев. В 50-ата минута капитанът на "белите" отново демонстрира отличен рефлекс при удар на Родригес и запази вратата си. Антонио Вутов замени Кевин Брю, който се беше завърнал в състава след успеха с 6:0 над Нефтохимик през седмицата.
Три минути по-късно Туре откри за Левски. Френският футболист с глава бе точен след центриране на Нуно Пинто. Това е неговият първи гол за 26-кратните шампиони на България. Половината отбор отпразнува попадение с жест за новородения син на Макриев - Иван, който се появи на бял свят тази сутрин.
До края на мача двамата треньори направиха няколко смени, но до голови положение пред двете врати не се стигна. Двата тима в последните минути залага на изритани топки, с които двете защити се справиха.
Успехът изпрати Левски на четвърто място с 18 точки преди останалите мачове, като през следващата седмица за двата тима предстоят нови столични дербита. “Сините” приемат Локомотив (София), а “белите” отново домакинстват, но този път да другия гранд - ЦСКА.
Четвъртото поражение за тима на Букарев го остави на 10-то място с 11 точки.  Победата днес бе под номер 64 в 130 дербита за първенство, а тимът от квартал Овча Купел търси своя 22-и успех вече 10 години. Като домакин Славия дори няма победа над Левски от далечната 1989 година.