Феноменален старт на Рома! "Вълците" нямат спирка (видео)

Отборът на Рома продължава с великолепното си представяне от началото на сезона в Серия "А". "Вълците" спечелиха с 2:0 при гостуването си на Сампдория и вече са с 5 поредни победи от 5 мача в италианското пъревнство. Никога досега в своята история "джалоросите" не бяха започвали сезона с 5 победи от 5 срещи. Головете за Рома тази вечер реализираха Меди Бенатиа (65) и новото попълнение Жервиньо (89). За котдивоарския нападател това е първи гол с фланелката на тима от Вечния град.

Домакините от Генуа завършиха двубоя с 10 души, след като резервата Антонио Барила получи за кратък период от време два жълти картона и в последната минута бе отстранен от игра. Френският наставник на Рома Руди Гарсия пък догледа срещата от трибуните, след като в 55-ата минута бе изгонен от рефера Джанпаоло Калварезе.

След този успех Рома вече еднолично е на първо място в класирането с 15 точки. Сампдория на Делио Роси пък е на другия полюс - в зоната на изпадащите. "Моряците" от Генуа са 18-и с едва 2 точки.

И на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа се спази традицията от началото на сезона Рома да вкарва головете си през второто полувреме. В петте изиграни досега кръга "джалоросите" са реализирали общо 12 гола и нито един от тях не е отбелязан през първите 45 минути.

Гарсия бе дал почивка на капитана Франческо Тоти, а Алесандро Флоренци и сръбското ново попълнение Адем Ляич също бяха оставени на пейката. Тримата в атака за Рома на "Луиджи Ферарис" бяха Маркиньо, Марко Бориело и Жервиньо.

Преди почивката нямаше много голови положения пред двете врати. Бразилският десен бек Майкон пропусна най-добрата възможност за Рома, след като в средата на първата част получи топката в наказателното поле на Самп, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни вратаря Анжело Да Коща. Малко след това Майкон се контузи и бе сменен от младия си сънародник Додо. Последният зае титулярната си позиция на ляв бек, а Федерико Балдзарети заигра като десен краен бранител.

В 34-ата минута домакините имаха прекрасен шанс да открият резултата. Бориело върна лошо топката назад, като на практика я подари на Маноло Габиадини и изведе нападателя на Сампдория в много удобна позиция за стрелба. Опитният вратар Морган Де Санктис обаче направи ключово спасяване и изби в корнер топката след удара на Габиадини.

Десет минути след почивката наставникът на гостите Руди Гарсия получи червен картон от рефера Джанпаоло Калварезе за протест. Това обаче не попречи на "вълците" да грабнат трите точки.

В 65-ата минута привлеченият от Удинезе през лятото марокански централен защитник Меди Бенатиа направи пробив в стил "Меси" през центъра на противниковата отбрана и изпрати топката в мрежата на Самп, макар и паднал на тревата.

В 80-ата минута босненският халиф на "вълците" Миралем Пянич (който бе в засада в тази ситуация) засече центриране на появилия се в игра след почивката на мястото на бразилския халф Маркиньо Тоти. Да Коща изби топката, която се отби от левия страничен стълб на вратата на Самп и не пожела да влезе в мрежата. Малко след това пък домакините пропуснаха чудесен шанс за изравняване на резултата, след като резервата Никола Поци стреля в аут с глава от непосредствена близост след отлично центриране отдясно.

Интригата приключи в 89-ата минута, когато след бърза контраатака на Рома Тоти и Жервиньо напреднаха в половината на Самп, а капитанът подаде на намиращия се вляво от него котдивоарец. Озовалият се в прекрасна голова позиция Жервиньо, който в предишните мачове на столичани бе направил няколко сериозни пропуска, този път не сбърка и изпрати с левия крак топката в мрежата зад Да Коща.

В последната минута влезлият след почивката халф Антонио Барила извърши груб фаул срещу Пянич и получи втори жълт картон (първият бе за симулация в наказателното поле на Рома малко по-рано) и пое към съблекалните.

В 6-ия кръг Рома приема на "Олимпико" тима на Болоня в опит да продължи невероятната си победна серия от началото на сезона.