Инфарктна победа на Лудогорец и разправии в "Надежда", Гигов демонстрира европейско поведение

Отборът на Лудогорец постигна инфарктна победа като гост на Локомотив (София). Мачът от 10-ия кръг от "А" група завърши при резултат 2:1 в полза на шампиона на България. Попаденията за "орлите" бяха дело на Михаил Александров (25) и Марселиньо (30). Точен за домакините пък бе Румен Трифонов (38).

Срещата в "Надежда" не протече без разправии. В 55-ата минута съдията не зачете гол на Александър Бранеков, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада. Решението му вбеси до краен предел феновете, които започнаха да хвърлят бутилки към терена.

Част от тях започнаха да обиждат ръководството на гостите в ложите, където бе и Кирил Домусчиев. Нервните изблици престанаха щом собственикът на Локомотив Николай Гигов демонстрира европейско поведение, предупреждавайки най-крайните ултраси да внимават с обидите.

Михаил Александров изведе "орлите" напред в резултата в 25-та минута. Върджил Мисиджан отправи коварен изстрел, Галев не се намеси по най-добрия начин и изби топката право в краката на Александров, който на празна врата не сбърка. Пет минути по-късно Марселиньо вкара втори гол. Бразилецът се разписа с прецизен удар от около 15-16 метра. В 38-ата минута домакините дадоха своя отговор и Румен Трифонов намали резултата.

Бившият състезател на ЦСКА прати кълбото в очертанията на вратата с прецизен шут, след отличен пробив и центриране на Гаел. Секунди по-късно Локо Сф създаде ново инфарктно положение пред вратата на шампионите. Гаел изкочи сам срещу вратаря Владислав Стоянов, но прати топката в аут.

През второто полувреме футбол почти не се игра. Двата тима залагаха на борбата в центъра на терена и рядко поглеждаха към двете врати. Интересните моменти се изчерпаха с два опасни шута на Маркиньос и Марселиньо и един пропуск на Мисиджан.

В 85-ата минута Светослав Дяков изведе Мисиджан сам срещу вратаря. Фланговият футболист потърси далечният ъгъл, но фалцът му изневери и топката излезе в аут.

До края на двубоя Локомотив хвърли всички сили да изравни резултата, но Лудогорец държеше трайно топката и домакините не успяха да осъществят кой знае колко атаки. Все пак възпитаниците на Стефан Генов имаха една възможност след изпълнение на корнер, но умела немеса на Стоянов попари техните надежди.

ЛОКО СФ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Александров 25
0:2 Марселиньо 30
1:2 Трифонов 38

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg