Разгром за едно полувреме качи Зенит на върха (видео)

Зенит се възползва по най-добрия начин от грешната стъпка на ЦСКА (Москва) срещу Спартак (Москва) и се изравни с двата тима на върха в класирането на Премиер лигата. Питерци разгромиха с 4:0 като гост приятната изненада на сезона Ростов и оглавиха таблицата по голова разлика. Всички голове в Ростов на Дон паднаха след почивката. В основата на изразителния успех беше плеймейкърът Дани, който отбеляза едно от попаденията и асистира за други две. Сред голмайсторите се записаха още Хълк, Андрей Аршавин и Виктор Файзулин.

Домакините излязоха без няколко основни футболисти, но до почивката играха добре и успяха да задържат нулевото равенство. Зенит поведе в 51-ата, когато Хълк майсторски изведе Дани и той с техничен удар простреля Стипе Плетикоса. Малко по-късно Дани намери спринтиращия Аршавин, който се пребори с противников защитник и удвои.

Третият гол отново стана след флангова атака. Кристиан Ансалди центрира към Хълк и той хладнокръвно прати топката в мрежата. Крайния резултат оформи Файзулин на празна врата след пас на Дани. Преди това Тимофей калачов от Ростов уцели напречната греда.