Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Пеев и Георгиев развинтиха Кубан в българското дерби (видео)

Георги Пеев и Благой Георгиев изиграха много силен мач за своя Амкар и бяха в основата на усепха с 3:0 в гостуването на Кубан в българското дерби от 9-ия кръг в Русия. Благо откри резултата в 8-ата минута след асистенция на Пеев, след това и Георги се разписа в 16-ата минута от дузпа. Преди това пък Мартин Якубко удвои преднината на гостите в 14-ата минута. В състава на Амкар цял мач записа и Петър Занев, докато Захари Сираков остана на пейката. За домакините пък титуляр бе Ивелин Попов, но той не успя да помогне за по-добър резултат.

Играчите на Амкар решиха мача за малко повече от четвърт час, когато отбелязаха и трите си гола. В 8-ата минута Пеев получи в наказателното поле и с пета върна за Георгиев, който със силен удар от близо прати топката във вратата за 0:1. В 14-ата минута Константин Василиев отправи силен удар, който бе избит от вратаря, но право на крака на Якубко, който от воле удвои преднината на своя тим. Още в следващата си атака пък гостите получиха дузпа в своя полза и Георги Пеев от бялата точка оформи крайното 0:3.

С тази победа Амкар излезе на 7-ото място във временното класиране в Премиер лигата с 13 точки. Кубан пък остава на 10-ото място с 10 точки и трети пореден мач без победа в актива си.

В следващия кръг Амкар гостува на Анжи в Махачкала, а Кубан ще пътува до Нижний Новгород за мач срещу местния Волга.