Динамо (Загреб) едва би юношите на Осиек

В среща от 10-ия кръг на хърватското първенство съперникът на Лудогорец в Лига Европа -  Динамо (Загреб), постигна трудна победа като гост с 1:0 над Осиек. Единственият гол падна в 41-ата минута, а негов автор бе алжирският национал Ел Араби Хилал Судани, който се възползва от грешка на защитник на Осиек. Според специалистите алжирецът Судани е най-добрият играч на Динамо през този сезон.

Шампионите направиха слаб мач срещу Осиек, който игра предимно с юношите. През тази седмица странен вирус повали голяма част от титулярните футболисти на скромния тим.

След днешната победа Динамо (Загреб) продължава да бъде начело във временното класиране с 23 точки. На второ място е Хайдук (Сплит) с 22 точки, а трети е Локомотив (Загреб) с 20.