Динамо Загреб загуби изненадващо от Хайдук Сплит

Динамо Загреб загуби изненадващо с 0:2 срещу Хайдук Сплит в най-големия мач на хърватския футбол, с което "белите" се доближиха само на точка от първото място в генералното класиране. Шампионът Динамо, който ще играе срещу Лудогорец в Лига Европа, води с актив от 20 точки, докато Хайдук е с 19 след мача от деветия кръг на местното първенство. Хайдук влезе в мача без победа срещу Динамо в десет последователни срещи за първенството и купата на Хърватия, като последният успех на отбора от Сплит датираше от 7 април 2010 година.

Отново на стадион "Полюд", Хайдук нанесе своя голям удар в началото на второто полувреме, като след само четири минути игра резултатът беше открит от Марио Пашалич. Именно той оформи и крайното 2:0, след като беше точен в 69-та минута. Старши треньорът Бранко Иванович заложи на следния състав: Гжегож Сандомерски, Иво Пинто, Йозо Шимунович, Йосип Шимунич, Рубен Лима, Ариан Адеми, Звонко Памич (66-Ален Халилович), Ел-Арби Судани, Самир, Жуниор Фернандес и Фатос Бекирай (70-Дуйе Чоп).