Барса громи след хеттрик на Педро и спасена дузпа от Валдес (видео)

Шампионът и лидер в класирането на Ла Лига Барселона продължава победния си ход в испанското първенство. Футболистите на Херардо Мартино разгромиха с 4:0 предпоследния в подреждането Райо Валекано като гости в двубой от 5-ия кръг. Барса изигра изключително силно второ полувреме, а Педро Родригес се отличи с хеттрик (33, 47, 72). Четвъртото попадение за "блаугранас" реализира халфът Сеск Фабрегас (80).

Райо започна доста добре мача и в третата минута Алберто Буено пропусна чудесен шанс да изведе "пчеличките" напред. Той стреля с глава, но направилият страхотен мач вратар на Барса Виктор Валдес спаси. В 8-ата минута пък добър шанс за гол се откри пред Неймар, но бразилският нападател не съумя да изпрати топката в мрежата на домакините. Малко по-късно Неймар не се възползва от чудесен дрибъл и пас на Меси. Десният бек на Барса Мартин Монтоя пък едва не си отбеляза автогол малко след това, връщайки топката към Валдес.

В 33-ата минута Меси асистира на Педро, който откри резултата. Испанският национал се разписа с прецизен удар с левия крак.

Попадението оживи мача и само минута по-късно Педро бе близо до нов гол, но прехвърлящият му изстрел не намери очертанията на вратата на Райо.

В 36-ата минута реферът Карлос Клос Гомес отсъди дузпа в полза на домакините за нарушение на Адриано Корея срещу Роберто Трасорас. Потърпевшият Трасорас се нагърби с отговорността да стреля от бялата точка, но стражът Виктор Валдес спаси неговия удар и резултатът остана непроменен.

Две минути след подновяването на играта отново Педро се разписа във вратата на "пчеличките". Той получи прекрасен пас отляво от Сеск Фабрегас, изпревари бранител на домакините и насочи топката в мрежата - 0:2. При подаването към Фабрегас останаха известни съмнения за засада.

В 52-ата минута Меси не бе далеч от това да запише името си сред голмайсторите. "Десетката" стреля опасно от фаул, но топката се отклони леко от стената от играчи на Райо и излезе в корнер.

В 57-ата минута Валдес спаси удар на Раул Баена, а 4 минути след това вратарят на Райо Рубен Мартинес парира удар отблизо на Меси, който не престана да тормози противниковата отбрана. Минута по-късно пък Адриано не успя да нанесе голов удар след хубава комбинация на играчите на Барса.

В 66-ата минута Неймар получи топката отляво, тръгна напред и стреля, но гредата му попречи да намери мрежата зад Рубен.

В 70-ата минута Валдес направи поредното си спасяване в двубоя, избивайки топката след изстрел от фаул на Алехандро Галвес.

В 72-ата минута Неймар получи топката в наказателното поле на домакините и продължи към Педро, който с лекота оформи своя хеттрик.

В 80-ата минута пък Фабрегас се разписа за 0:4 и оформи крайния резултат. Домакините изнесоха лошо топката, тя попадна в Чави, който без забавяне подаде на Фабрегас и той с хубав удар от добра позиция реализира.

До края на мача и появилият се в края на мястото на Неймар Кристиан Тейо имаше шанс да вкара гол, но Рубен спаси удара му.

По този начин каталунците вече имат 5 победи от 5 мача в Примера дивисион и са еднолично на върха в класирането преди мача на Атлетико Мадрид с Валядолид. При победа "дюшекчиите" ще се изравнят по точки с шампионите. Райо пък остава на 19-о място с 3 точки.