Вратарят на Борусия (Д) счупи зъби след удар в гредата

Резервният вратар на Борусия (Дортмунд) Митчъл Ленгерак ще запомни с лошо мача с Наполи не само заради това, че допусна един гол. Австралиецът имаше нещастието да счупи два от предните си зъби. При опита си да спаси удара на Лоренце Инсинйе при второто попадение за домакините Ленгерак се удари в гредата, в резултат на което се стигна до нараняването. Веднага след прибирането на отбора от Неапол 25-годишният страж посети лекарски кабинет, където се заеха със зъбите.

Ленгерак се появи на терена още през първото полувреме, тъй като титулярът Роман Вайденфелер беше изгонен с директен червен картон. Финалистът в Шампионската лига загуби срещата с 1:2.

Вратарят е в Борусия вече четвърти сезон, но досега е записал едва седем мача в Бундеслигата. Появата му на терена срещу Наполи пък беше дебютът му в ШЛ.