Неапол мечтае! Наполи удари Борусия (Д) след фиеста под Везувий (видео)

Тази нощ Неапол ще празнува! Отборът от южния град надви с 2:1 финалиста от последния сезон в Шампионската лига Борусия (Дортмунд). Победата за състава на Рафаел Бенитес дойде напълно заслужено, а най-добрите на терена се отчетоха с голове - Гонсало Игуаин и Лоренцо Инсинйе. Гостите от Германия играха цяло второ полувреме с човек по-малко.

Двата отбора започнаха мача с по един чист нападател – за италианците това бе Гонсало Игуаин, докато атаката на гостите водеше Роберт Левандовски. Първото опасно положение бе създадено от младото острие на Наполи Лоренцо Инсинйе, който стреля опасно отляво, но топката профуча покрай вратата на германците. Малко след това Невен Суботич бе последна преграда пред откъсващия се Игуаин. Сърбинът изчисти кълбото преди аржентинецът да излезе сам срещу Роман Вайденфелер.

В 26-ата минута бе ред и на Пепе Рейна да се намесва в наказателното поле на италианците. Левандовски изскочи на добра позиция пред бившия страж на Ливърпул, но последният изби удара. 180 секунди по-късно Неапол ликуваше. Игуаин с глава засече центриране отляво и за вратаря на гостите не остана друго освен да отиде при мрежата и да извади топката от нея – 1:0 за "адзурите"!

Веднага след гола на Наполи съдията Педро Проенса изгони старши треньора на Борусия Юрген Клоп. Винаги приветливият специалист се ядоса край тъчлинията и реферът му показа червен картон. След това играта се укроти, за дойде последната минута на полувремето.

В 45-ата минута играещият отлично Игуаин се озова сам срещу Вайденфелер. Опитният вратар излезе извън наказателното поле и с ръка спря топката, преди тя да го подмине. За радост на "Сан Паоло" Педро Проенса видя всичко и правилно прати капитана на европейските вицешампиони под душовете. Така на терена трябваше да влиза резервният страж на германците Митчъл Ленгерак.

Второто полувреме започна по-слабо, спрямо края на първото. След почти 15 минути игра Инсинйе разпиля като тесте карти отляво защитата на Борусия, след което центрира ниско. Топката попадна у Марек Хамшик, но един от любимците на тифозите не реагира добре и пропусна отлична възможност да направи 2:0.

В 67-ата минута обаче прошка нямаше. Инсинйе, който също изнесе отличен двубой, стреля с десния си крак от фаул, и след малко помощ от гредата, резултатът бе вече 2:0. А стадионът в Южна Италия изригна при попадението на неаполитанеца. Шансът за германския тим да се върне в мача се изпари в 70-ата минута, когато шут на Пиер-Емерик Обамеянг се спря в напречната греда на италианската врата.

Десет минути пред края Хосе Кайехон бе на косъм от попадение, но стреля акробатично покрай вратата. В 87-ата минута обаче футболистите от Дортмунд се върнаха в мача. Всичко започна с центриране, след което Хуан Камило Сунига реши да се прави на Пеле в собственото си наказателно поле. След атрактивно отиграване от въздуха защитникът прати топката в гредата, а след това тя мина голлинията. Последваха напечени моменти пред рамката на Рейна. До изравняване обаче така и не се стигна и победата отиде заслужено при домакините.

МИНУТА ПО МИНУТА!

ФИЛИП ДРУМЧЕВ

Двата отбора започнаха мача с по един чист нападател – за италианците това бе Гонсало Игуаин, докато атаката на гостите водеше Роберт Левандовски. Първото опасно положение в мача бе създадено от младото острие на Наполи Лоренцо Инсинйе, който стреля опасно отляво, но топката профуча покрай вратата на германците. Малко след това Невен Суботич бе последна преграда пред откъсващия се Игуаин. Сърбинът изчисти кълбото преди аржентинецът да излезе сам срещу Роман Вайденфелер.

В 26-ата минута бе ред и на Пепе Рейна да се намесва в наказателното поле на италианците. Левандовски изскочи на добра позиция пред бившия страж на Ливърпул, но последният изби удара. 180 секунди по-късно Неапол ликуваше. Игуаин с глава засече центриране отляво и за вратаря на гостите не остана друго освен да отиде при мрежата и да извади топката от нея – 1:0 за адзурите!

Веднага след гола на Наполи съдията Педро Проенса изгони старши треньора на Борусия Юрген Клоп. Винаги приветливият специалисти се ядоса край тъчлинията и реферът му показа червен картон. След това играта се укроти, за дойде последната минута на полувремето.

В 45-ата минута играещият отлично Игуаин излезе сам срещу Вайденфелер. Опитният вратар излезе извън наказателното поле и с ръка спря топката, преди тя да го подмина. За радост на италианския стадион Педро Проенса видя всичко и правилно прати капитана на европейските вицешампиони под душовете. Така на терена трябваше да влиза резервният страж на германците Митчъл Ленгерак.