Германия на финал, след като обърна Белгия с 3:2 в Берлин

Женският национален отбор на Германия се класира за втори пореден път на финал на Европейско първенство. В полуфинален мач от шампионата, на който е домакин заедно с Швейцария, Бундестимът се наложи с драматичното 3:2 (18:25, 20:25, 25:21, 25:21, 15:11) над тима на Белгия пред пълните трибуни в Макс Шмелинг Хале в Берлин. В повторението от финала на Европейската лига във Варна, на момичетата на италианския селекционер Джовани Гуидети им се наложи да обръщат мача от 0:2, като срещата протече повече от два часа - 134 минути.

Голям мач за Германия направи Маргарета Козух, MVP, която реализира 24 точки (3 аса, 1 блокада, 44 % в нападение), а съотборничката й Хейке Бейер добави 14 (2 аса, 3 блокади, 29 % в атака).
За Белгия най-добра бе звездата на тима Лизе ван Хеке с 21 точки (49 % в нападение), а с 16 остана Шарлот Лейс (2 аса, 2 блокади, 34 % в атака).
Така в големия финал утре Германия ще се изправи срещу непобедения до момента тим на Русия, който загуби едва два гейма от началото на надпреварата. Мачът за титлата е от 21,00 ч б.в., а битката за бронзовите медали e между вече бившия европейски шампион Сърбия и Белгия - от 18,00 часа.
ГЕРМАНИЯ - БЕЛГИЯ 3:2 (18:25, 20:25, 25:21, 25:21, 15:11)