Джокович с 18-и пореден 1/4-финал в турнири от Шлема след разгромна победа

Световният №1 Новак Джокович продължава убедителното си представяне на US Open. Само 77 минути бяха необходими на сърбина, за да разгроми с 6:3, 6:0, 6:0 Марсел Гранойерс по пътя към 18-ия си пореден четвъртфинал в турнирите от Големия шлем. Срещата беше лишена от всякаква интрига. Гранойерс бе прекалено изморен след трите си последователни петсетови победи и не оказа никаква съпротива на безмилостния Джокович. След 5:3 в първия сет Ноле взе 13 поредни гейма и сложи край на мъките на испанеца.

"Това беше един от най-добрите ми мачове на Централния корт. В първите минути ми трябваше време, за да свикна с условията, но след първия пробив заиграх освободено и нещата се получиха, заяви Джокович в интервюто на корта.

Сърбинът записа впечатляващите 25 поредни точки на свой сервис, а в следващия кръг ще се изправи срещу Михаил Южни.

"25 поредни точки на мой сервис? Не съм ги броил. Ако бях Джон Иснър, това щеше да е нещо нормално, но на мен ми се случва за първи път", коментира Джокович.