Южни сломи Хюит в петсетов трилър

Седем години след последното си достигане до четвъртфиналите на US Open, Михаил Южни отново ще играе в тази фаза на турнира. Руснакът се наложи над Лейтън Хюит с 6:3, 3:6, 6:7 (3), 6:4, 7:5 в изключително напрегнат и вълнуващ двубой. Хюит беше много близо до победата. Той водеше с 2:1 сета и 5:3 гейма в петия, но Южни намери сили да обърне нещата в своя полза. В спор за място на полуфиналите Миша Южни ще се изправи срещу водача в световната ранглиста Новак Джокович.

Мачът между руснака и Хюит продължи над четири часа. След спечеления откриващ сет Южни рязко понижи нивото си на игра и неговият съперник се възползва. 32-годишният австралиец изравни, а после измъкна тайбрека в третия сет. Хюит поведе с 4:2 в четвъртата част, но точно тогава се поддаде на напрежението. Южни върна пробива и взе четири поредни гейма, с което изравни резултата.

Това обаче не беше последният обрат в срещата. Южни поведе с пробив в началото на петия сет, но после направи серия от грешки, които позволиха на Хюит да дръпне с 5:3. И този път австралиецът не се справи, когато имаше възможност да сервира за мача. Той предаде подаването си, а до края Южни бе по-прецизен в отиграванията си и заслужи правото да премери сили със световния номер 1.