Шалке ще играе в Шампионската лига (видео)

Германският Шалке се класира за груповата фаза в Шампионската лига, след като победи с 3:2 при гостуването на солунския ПАОК в реванша от плейофите. Първата среща в Гелзенкирхен завърши изненадващо 1:1 и ПАОК беше пред сензационно участие в Лигата, тъй като беше допуснат служебно до участие през този сезон.

В герой за Шалке се превърна унгарецът Адам Салай, който отбеляза два гола, включително и победното попадение в последната минута на срещата. Двубоят се изигра при празни трибуни, тъй като ПАОК беше наказан с мач без публика. Част от феновете обаче заобиколиха забраната като се качиха на покривите на съседните на стадиона сгради и гледаха мача оттам.

Гостите от Гелзенкирхен останаха с човек по-малко в 64-ата минута, когато за втори жълт картон беше изгонен Джърмейн Джоунс.

ПАОК - ШАЛКЕ - 2:3
0:1 - Салай (43)
1:1 - Атанасиадис (53)
1:2 - Дракслер (67)
2:2 - Кацуранис (79)
2:3 - Салай (90)