Синият кошмар на “Герена” продължава (видео)

Отборът на Левски забрави какво е победа на своя стадион “Георги Аспарухов”.  “Сините” стигнаха само до равенство 1:1 срещу Черно море в мача от 6-ия кръг на “А” група, като останаха без победа пред своите фенове от мача с Лудогорец на 18-и май.  Гари Родригес откри от дузпа в 51-ата минута, а бившият играч на тима Симеон Райков изравни в 53-ата минута от фаул.

През този сезон от четири домакинства столичани нямат победа, а три равенства и едно поражение при това срещу отбори, които идват, като пълни аутсайдери – Иртиш (Павлодар) 0:0, Локомотив (Пловдив) 1:2, Берое 0:0 и Черно море 1:1.

Днес подобно на предната седмица Левски поведе в началото на второто полувреме с дузпа, като дори гостите останаха с десет човека заради червения картон на Стефан Станчев за нарушението срещу Цветан Генков, но въпреки това 120 секунди по-късно допуснаха гол изравнителен гол, както в Ловеч срещу Литекс.

Новото попълнение на 26-кратните шампиони Алехандро Перес дебютира в центъра на защитата в тандем с Даниел Димов. Талантът Антонио Вутов бе на върха на "диаманта" в центъра на терена, а в атака бяха звездите на тима Гари Родригес и Цветан Генков. Днес гостите допуснаха и вкараха толкова, колкото бяха правили в предните пет мача, където имаха най-добрата защита, но и най-слабото нападение.

Още във втората минута Гари Родригес пробва рефлекса на  Георги Китанов с удар от 20 метра. В 5-ата минута Стефан Велев удари греда с глава. Халфът бе намерен отлично от Цветан Генков и от няколко метра прати коженото кълбо в левия стълб на вратата, пазена от Китанов.

Домакините водеха играта, като пробваха няколко далечни удар, които не попаднаха в целта. Гостите отново бяха добре подредени и не оставиха пространства на "сините" нападатели, а Симеон Райков бе най-опасен за "моряците". Лявото крило пробва 2-3 далечни удара, които минаха високо над вратата на Пламен Илиев.

Най-чистото положение за домакините бе в 42-ата минута, когато Китанов спаси удар на Кевин Брю, а след това Велев центрира остро, но Стефан Станчев изби преди Родригес да засече.

Втората част започна с дузпа и червен картон за Левски. Гаджев центрира и Станчев хвана за ръката Генков на два метра от голлинията преди да се разпише на празна врата. Николай Йорданов показа бялата точка и даде червен картон за бившия юноша на Левски. Родригес откри с четвъртия си гол за сезона.

Две минути по-късно изненадващо "моряците" стигнаха до равенството. Райков с отлично изпълнение на фаул от над 30 метра прати топката в мрежата, като Пламен Илиев има сериозна вина за попадението. Няколко минути гостите стояха по-добре, а Сашо Александров и Георги Илиев бяха пуснати от Гонзо.

Антонио Вутов пропусна отлична възможност след подаване на Родригес, когато прати топката над вратата в 61-ата минута. Илиян Йорданов го замени малко след това, а в 65-ата минута Родригес подаде остро, но Генков пропусна да засече за 2:1.

В 78-ата минута първо Брю на метър от вратата не вкара, а след това Йорданов, останал очи в очи с Китанов, от пет метра стреля в аут с десния крак. Преди това Йордан Милиев замени Орлин Старокин. В 84-ата минута Китанов спаси, след като Генков остана сам срещу него под ъгъл и опита да намери Йорданов.

До края на мача изморените левскари не стигнаха до така мечтания гол и бяха изпратени с освирквания. Героги Иванов-Гонзо пък чу отново “Герена” да скандира името му и получи заслужени аплодисменти, след като тимът му тактически надигра столичани и заслужи четвъртото си равенство, което пък е трето поред за тима на Славиша Йоканович, който продължава да има само една победа начело на отбора срещу Пирин (Гоце Делчев).

Другата седмица предстои тежко гостуване на изненадата в елита този сезон Любимец преди паузата заради националните отбори и следващото домакинство срещу шампионите.

Равенството е първо след девет поредни загуби в София срещу Левски за "моряците" в "А" група.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg