Валенсия преклони глава в Барселона (видео)

Отборът на Еспаньол затвърди мнението, че е един от най-неудобните съперници на Валенсия в последните години. "Папагалчетата" надвиха състава на Мирослав Джукич с 3:1 и продължават без загуба от началото на сезона. Миналата седмица каталунският тим навакса пасив от два гола при гостуването си на Селта, а днес се възползваха от слабостите в защитата на Валенсия и прибавиха три точки в актива си, с които излязоха на 3-о място във временното класиране.

Домакините пропуснаха две положения в началните минути и бяха наказани от Елдер Пощига. Привлеченият от Сарагоса португалец се разписа с нисък плътен удар и изведе "прилепите" напред. В 32-ата минута защитникът Давид Лопес скочи най-високо и с глава заби топката във вратата, пазена от Диего Алвеш - 1:1.

По подобен начин стана и вторият гол за Еспаньол, дело на Кристиан Стуани в 47-ата минута. Гостите веднага се активизираха, но шут на Евер Банега профуча на сантиметри от гредата. В края на мача Тиеви Бифума с красив изстрел оформи победата на Еспаньол. Това бе втори гол за френския халф от началото на кампанията, след като бе точен и при гостуването във Виго.